SULĘCIN Inauguracja z nowym dyrektorem

sul2Pamięć po dyrektorze

W I Liceum rozpoczęło nowy rok szkolny

Podczas inauguracji padły słowa skierowane do byłego dyrektora I Liceum śp. Jarosława Ugrynowicza. – Wspominając „naszego dyrektora”, a jednocześnie chcąc uczcić po uczniowsku pamięć o nim, najlepiej zrobimy to słowami jednej z jego ulubionych piosenek „Mój jest ten kawałek podłogi” – mówili uczniowie. Piosenkę wykonała uczennica III klasy Marta Rojewska.
Później głos zabrał starosta sulęciński Patryk Lewicki, który wspominając Jarosława Ugrynowicza wyraził ubolewanie po stracie wspaniałego człowieka, historyka, a przede wszystkim pedagoga kolejnych pokoleń uczniów liceum.
Nowym dyrektorem liceum jest Aleksandra Jasicka, pedagog z dwudziestoośmioletnim stażem i bagażem doświadczeń, pełniąca wcześniej funkcję dyrektora w innej szkole. W swoim wystąpieniu nowa dyrektor nawiązała do swojej roli w liceum, jak również zadań, jakie czekają ją w przyszłości. Witając uczniów, grono pedagogiczne, zaproszonych na uroczystość gości i pracowników, wyraziła swoją chęć współpracy w każdej dziedzinie, która związana jest z liceum, jak również w codziennych sprawach dotyczących istnienia szkoły na zewnątrz.
Podczas uroczystości wręczono stypendia i legitymacje szkolne nowym uczniom klas pierwszych.
1 września to nie tylko inauguracja roku szkolnego, ale również kolejna, 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Oddając hołd i pamięć poległym w tamtych okresie, uczennice Martyna Stranz i Alicja Ciechocka wykonały piosenkę „Biały krzyż” z repertuaru Krzysztofa Klenczona.
MACIEK BARDEN