RZEPIN Skate Team Kowalów na Maratonie im. Lecha Wałęsy

rzep-skateZmagania z sukcesami

W tym roku Skate Team Kowalów, po raz kolejny, brał udział w prestiżowej i liczącej się imprezie we wrotkarstwie szybkim – w Maratonie Sierpniowym im. Lecha Wałęsy, który odbywa się w Gdańsku

21 sierpnia młodzi rolkarze, wraz z trenerem i rodzicami, byli gośćmi Lecha Wałęsy. Spotkanie odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności. Prezydent poprowadził krótką, ale niezapomnianą lekcję historii. Wyjaśnił dzieciom ideę solidarności. Ukazał jej znaczenie w tworzeniu zjednoczonej Europy. Wielokrotnie podkreślał potrzebę stawiania sobie wysokich celów, do których zawsze warto dążyć. Każdy z napięciem oczekiwał tego spotkania, jednak atmosfera bardzo szybko przerodziła się w ciepłą i pełną humoru.
Kolejny dzień pobytu w Gdańsku miał wyraźnie sportowy charakter. W zawodach dziecięcych, Daniel Piotrowski zajął pierwsze, a Agnieszka Walczak drugie miejsce. Pozostali zawodnicy STK – Saskia Schroeder, Lena i Janek Żywiccy, Klaudia Kacperska, Staś i Zuzia Sikora, Hania i Jan Sadowscy, Hania i Basia Skałuba oraz Kamil Wojciechowski osiągnęli również dobre wyniki.
W biegu „Fitness” na 10 km startowali: Daniel Piotrowski, Klaudia Kacperska, Saskia Schroeder i Izabela Leśniewska oraz rodzinnie: Tomasz i Lena Żywiccy; Anna, Hania i Basia Skałuba; Krzysztof, Janek i Hania Sadowscy; Zuzia i Staś Sikora. Daniel, Saskia i Klaudia przejechali ten dystans z czasem 27 minut.
W półmaratonie starowały Ania i Agnieszka Walczak, Krystyna Piotrowska i Kinga Żywicka. Na tym dystansie Ania uzyskała czas 46 min. 57 s., Agnieszka, która zastępowała chorą koleżankę Nikolę Kozłowską, 47 min. 11 s. Obie zajęły miejsca w ścisłej czołówce.
Tylko trener zespołu odważył się wziąć udział w maratonie (red.).