KRZESZYCE Wakacyjny „Misz Masz” za nami!

k1Pożegnaliśmy wakacje

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi zajęcia organizowane przez filię Gminnej Biblioteki w Muszkowie, które odbywały się przez cały sierpień

Cykl spotkań pod hasłem ,,Wakacyjny Misz Masz’’ pozwolił dzieciakom spędzić wolny czas w twórczy, a przy tym przyjemny i wesoły sposób. Różnorodność rozrywek, turniejów, konkursów plastycznych i innych form pracy z dziećmi sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a o nudzie nie było mowy.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach o recyklingu, poznawały zasady prawidłowego segregowania śmieci, a następnie z śmieci tworzyły recyklingowe kwiaty.
Dzień z legendą muszkowską o zaklętym młynie i trzech gruszkach był dla dzieci prawdziwą atrakcją, po zapoznaniu się z legendami dzieci tworzyły mapę swojej miejscowości, w której nie zabrakło tych niezwykłych miejsc.
Na zajęciach pt. „Fantazja jest od tego by bawić się na całego” przeplataliśmy plastykę z grami ruchowymi, logicznymi, karcianymi.
Odbyły się również warsztaty edukacyjne prowadzone przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gorzowie Wlkp. pt. ,,Unia Europejska”. Dzieci poznawały kraje członkowskie Unii, ich kulturę, tradycje, zwyczaje i ciekawostki.
Zajęcia plastyczne zabrały nas w podróż po Polsce, odwiedziliśmy najważniejsze i najpiękniejsze miejsca, nasze góry, morze, stolicę, Kraków oraz wiele innych. Następnie wybraliśmy się w kosmos, pejzaże z niego były przeróżne.
Gdy nadszedł dzień z decoupage powstały przepiękne ramki do naszych zdjęć.
Kolejnego dnia poznaliśmy różne przedmioty, z których można tworzyć piękne obrazki. Malowanie na szkle okazało się strzałem w dziesiątkę, butelki przeobraziły się w piękne wazony, a na oknie w bibliotece zawisły nowe obrazki.
Dzień z bibułą był pełen pomysłów, największe emocje towarzyszyły nam przy pokazie mody, zarówno modelki jak i projektanci, nie mogli doczekać się ogłoszenia wyników.
A na pożegnanie wakacji było ognisko z kiełbaskami oraz grami na świeżym powietrzu.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach wakacyjnych w bibliotece.
EWELINA NIEMCZYN