GÓRZYCA Miła wizyta

gok-wycieczkaUczniowie gościli w urzędzie

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pamięcinie wybrali się do Urzędu Gminy

Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu „Obywatele dla demokracji”, współfinansowanego z Funduszy EOG i funduszy norweskich. Jej uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania urzędu.
Sekretarz gminy Maria Palichleb przedstawiła uczniom wszystkich pracowników urzędu, wyjaśniła na czym polega funkcja m.in. skarbnika, księgowej, informatyka, sekretarza urzędu i innych pracowników administracyjnych.
Pani sekretarz odpowiadała również na pytania uczniów. Nasi ciekawscy pytali o to, jakie sprawy można załatwić w urzędzie, co jest potrzebne do wyrobienia dowodu osobistego, co należy zrobić, aby pracować w urzędzie? Maria Palichleb wyczerpująco odpowiadała na pytania dzieci.
Na końcu dzieci spotkały się z wójtem Robertem Stolarskim, który serdecznie przywitał uczniów i nauczycieli, jak również odpowiadał na ich pytania. Opowiedział o swoich obowiązkach i specyfice zajmowanego przez siebie stanowiska. Uczniowie pytali o planowane inwestycje na terenie gminy, jakie decyzje podjął wójt w ostatnim czasie i o to, czy w urzędzie realizuje się projekty unijne.
Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Już niedługo kolejna wycieczka. Tym razem uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pamięcinie ze Szkołą Filialną w Żabicach pojadą do starostwa powiatowego (red.).