SŁUBICE Wpadł członek Zarządu Powiatu

andrzejJechał pijany samochodem

Członek Zarządu Powiatu prowadził pijany

Miał 0,6 promila, co jest już przestępstwem. Dymisji nadal jednak nie ma, starosta Łuczyński tłumaczy, że urzędnik był na urlopie

Komunikat policji jest lakoniczny: patrol drogówki zatrzymał do kontroli członka Zarządu Powiatu Słubickiego. Okazało się, że mężczyzna prowadzi pod wpływem alkoholu. Badanie na stan trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez Komendę Powiatową Policji w Słubicach.
Choć wszyscy wiedzą, o którego samorządowca chodzi, to policjanci nie chcą zdradzić nazwiska członka Zarządu Powiatu Słubickiego. Rzecznik komendy wojewódzkiej policji stwierdził, że zgodnie z przepisami prawa prasowego, skonkretyzowanie i uszczegółowienie danych osobowych członka Zarządu Powiatu, nie jest możliwe.
Mieszkańcy głośno domagają się dymisji, a urzędnicy milczą. W rozmowie z dziennikarzem Gazety Lubuskiej starosta Łuczyński tłumaczył jedynie, że jego współpracownik był na urlopie.
ROBERT WŁODEK