KRZESZYCE Spotkanie strażaków

Serdeczna wizyta

Gościliśmy druhów ze Straży Pożarnej z Altlandsberga

Goście zwiedzali Krzeszyce, jeżdżąc po miejscowości strażackim samochodem. Starsi druhowie zza Odry zwrócili uwagę na czystość oraz rozwój miejscowości. W wolnym czasie młodzież korzystała z Orlika, grając w piłkę nożną i koszykówkę.
Drugiego dnia pobytu wszyscy udali się do MRU Boryszyn, gdzie zwiedzali bunkry i umocnienia. Następnie wzięli udział w spływie kajakowym z Lubrzy. 18 lipca gospodarze oraz goście zwiedzali Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. Uczestniczyli również w pokazach ratownictwa wodnego w Lubniewicach, zorganizowanych przez prezesa OSP Lubniewice druha Krystiana Koselę. Odbył się pokaz ratownictwa drogowego na jednej z lubniewickich ulic. W wolnym czasie wszyscy skorzystali z kąpieliska miejskiego w Lubniewicach.
Ostatniego dnia pobytu odbyły się zawody-pokazy strażackie na stadionie sportowym w Krzeszycach. Druhowie z Altlandsberga, Krzeszyc, Kołczyna i Studzionki brali czynny udział w zawodach. W tym samym czasie na płycie boiska został rozstawiony podnośnik, dzięki uprzejmości strażaków z Sulęcina, i chętni mogli obejrzeć panoramę Krzeszyc.
Pod koniec zawodów odbył się pokaz ratowania osoby uwięzionej w samochodzie, po wypadku drogowym. Brały w nim udział jednostki z OSP Krzeszyce i Państwowej Straży Pożarnej z Sulęcina.
Zarząd OSP Krzeszyce składa serdeczne podziękowania dla Barbary Adamskiej oraz Grzegorza Zawadzkiego za wkład w organizację i opiekę nad całością pobytu gości z zaprzyjaźnionego Altlandsberga (red.).