KRZESZYCE Rozmaitości w bibliotece

k2Wakacje pełne przygód

Tegoroczne zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej upłynęły pod hasłem „Wakacyjne rozmaitości Biblioteczne możliwości”, trwały od 6 do 14 sierpnia

Jak co roku zajęcia cieszyły się dużą frekwencją dzieci i młodzieży, a nasi milusińscy mogli spędzić swój wolny czas przyjemną i wesołą zabawą wśród rówieśników. Każdego dnia na naszych uczestników czekała inna przygoda.
Pierwszego dnia dzieci rozmawiały o przyjaźni, miały dużo zabaw ruchowych i tworzyły stroje z bibuły, które później zaprezentowały na wybiegu.
W drugim dniu rozmawialiśmy o szczęściu i tego tematu dotyczyły też nasze prace plastyczne.
W kolejnych trzech dniach prowadzone były warsztaty przez Ośrodek Debaty Międzynarodowej z Gorzowa Wielkopolskiego. W czasie tych spotkań dzieci rozmawiały o Unii Europejskiej i o krajach członkowskich, poznały ich kulturę, tradycje, zwyczaje i ciekawostki.
W środę, po warsztatach, mimo przelotnego deszczu, udaliśmy się na Trzeci Młyn gdzie urządziliśmy sobie piknik i zawody sportowe, w czasie drogi powrotnej każdy miał za zadanie przystroić szyszkę.
Czwartek był dniem wycieczek, najpierw zawitaliśmy do krzeszyckiej OSP. Piotr Blatkiewicz oraz jego młodsi pomocnicy oprowadzili nas po remizie, dowiedzieliśmy się, jak kiedyś jeżdżono do pożaru. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Uczestnicy zajęć mieli możliwość przymierzyć hełm strażacki. Wielką atrakcją było wejście do wozu strażackiego.
Następnie udaliśmy się do Urzędu Gminy Krzeszyce, w gabinecie wójta Stanisława Peczkajtisa czekał na nas słodki poczęstunek. Dzieci miały możliwość porozmawiać z wójtem oraz jego zastępczynią Ireną Szpulak, później zostaliśmy oprowadzeni po gminie. W drodze powrotnej zaszliśmy jeszcze do Urzędu Pocztowego w Krzeszycach. Zobaczyliśmy jak wygląda praca poczty „od zaplecza”.
W ostatnim dniu zajęć dzieci ozdabiały mandale, grały w gry planszowe oraz kalambury, a w przerwie między zabawami delektowały się świeżo upieczonymi goframi. Książka w czasie zajęć wakacyjnych była nieodzownym elementem każdego dnia (red.).