KRZESZYCE Rodzinny piknik w Muszkowie

k3Spotkanie pełne atrakcji

4 lipca był dniem wielopokoleniowego spotkania muszkowian. Już od wielu lat, w sobotę po św. Janie Chrzcicielu spotykają się obecni i byli mieszkańcy wsi

Była duża scena przy wiejskiej świetlicy, było wiele stoisk kulinarno-grillowanych. Uczestnicy festynu delektowali się szaszłykami, domowym chlebem, gęsim smalcem, ogórkami małosolnymi, militarną grochówką, kiełbaskami z grilla, czy pysznymi ciastami domowego wypieku.
Były pokazy OSP Trzebów, zamkowe dmuchawce dla dzieci, wystąpił duet wokalny z WTZ Sulęcin. Mieszkańcy podziwiali popisy grupy tanecznej Mini Dance, działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszycach, wszystkich ucieszyło kabaretowe show „Pajacyka”, w aranżacji przygotowanej przez filię Biblioteki w Muszkowie. Była licytacja wielkiego torty ufundowanego przez przewodniczącą Rady Gminy, fotografii z autografem Bartosza Zmarzlika oraz plakatu Stali Gorzów Wlkp., od wójta gminy. Nie zabrakło szczęśliwej loterii fantowej, w której każdy los wygrywał.
Głównym punktem wieczoru był występ dawnej wokalistki „Terno” Jadwigi Puchały, która śpiewała piosenki z repertuaru zespołu Dębickiego oraz kompozycje własne. Publiczność nagrodziła artystkę brawami na stojąco. Blok muzyczny trwał do rana.
EWELINA NIEMCZYN