SULĘCIN Senior – niezawodne ogniwo polityki społecznej

barden1Duże zainteresowanie projektem

Projekt Senior – niezawodne ogniwo polityki społecznej zainicjował Patryk Lewicki – starosta sulęciński

Projekt realizuje Lubuska Fabryka Młodych Społeczników. Kierowany jest on do seniorów powiatu sulęcińskiego oraz członków organizacji działających na rzecz seniorów.
Podczas spotkania przewodnicząca Rady Pożytku Publicznego powiatu sulęcińskiego Ewa Krynicka przedstawiła zebranym założenia projektu i jego realizację w najbliższych i późniejszych terminach.
1 sierpnia odbędzie się szkolenie w wolontariacie senioralnym. W późniejszych terminach przewidziany jest również wyjazd integracyjny dla seniorów i osób działających na rzecz seniorów oraz powiatowy dzień seniora. Przedłożony zostanie również wiosek do Rady Miejskiej w Sulęcinie o powołanie Gminnej Rady Seniorów.
Partnerem projektu jest powiat sulęciński oraz urząd miejski w Sulęcinie. Frekwencja na spotkaniu przeszła oczekiwania organizatorów.
Projekt dofinansowany jest w ramach rządowego programu na rzecz aktywizacji społecznej osób starszych ASOS. W części artystycznej wystąpił sulęciński bard, kompozytor, autor muzyki, tekstów oraz aranżer Maciek Barden (red.).