RZEPIN XI Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

rzep3Wyjątkowa droga

5 lipca z Rzepina wyruszyła XI Pielgrzymka Rowerowa na Jasna Górę. Corocznie bierze w niej udział wielu mieszkańców gminy – ewenementem w skali kraju jest familijny charakter wyprawy

Uczestnikami nie są bowiem profesjonalni kolarze, a całe rodziny. Pierwszy etap – z Rzepina do Sulechowa wynosił 89 km i pokonało go 65 pielgrzymów. Podczas drugiego odcinka – z Sulechowa do Sławy rowerzyści odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej w Wieleniu. W Trzebnicy zwiedzili Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej oraz klasztor sióstr Boromeuszek. Kolejny etap XI Pielgrzymki Rowerowej jej uczestnicy pokonali, wytrwale przejeżdżając dystans 77 km ze Sławy do Ścinawy. W drodze odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Grodownickiej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. W drodze z Dębnika do Borek Wielkich pielgrzymi zatrzymali się w Domu Ojców Sercanów w Kluczborku. Na finiszu etapu w Borkach Wielkich odbyło się nabożeństwo pokutne w parafii św. Franciszka z Asyża.
Bazylikę Mniejszą w Oleśnicy rzepińscy pielgrzymi odwiedzili w drodze z Trzebnicy do Dębnika , gdzie odbyło się nabożeństwo krzyża. Ostatniego dnia pielgrzymowania grupa rzepińskich rowerzystów szczęśliwie dotarła na Jasną Górę (red.).