POWIAT SULĘCIŃSKI Festyn parafialny

barden2Świętowanie wiernych

Odpust i festyn parafialny ku czci św. Henryka poprzedziła msza, w której uczestniczyli mieszkańcy miasta i przyjezdni

Po mszy wszyscy udali się do ogródka jordanowskiego, gdzie odbyła się główna część uroczystości. Podczas odpustu, który odbył się 12 lipca, wystąpili nasi rodzimi artyści ze Studia Piosenki domu kultury, które prowadzi instruktor Waldemar Handzelewicz i działający przy parafii św. Henryka zespół muzyczny „Bene Vestri” (Dobrze, że jesteś) pod batutą Łukasza Łyczkowskiego.
Odbyła się loteria fantowa, w której każdy los był wygranym. Nagrodą główną był rower. Każdy mógł degustować pierogi, z domowego wypieku chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, bigos, flaczki, domowe serniki, ciasta drożdżowe z jagodami, wiśniami, babeczki, przekładańce i pierniki. Serwowano kiełbaskę i kaszankę z rożna.
Pod namiotem NZOZ „Hipokrates” Grażyny Czekalskiej każdy mógł zmierzyć ciśnienie krwi, sprawdzić cukier w organizmie i cholesterol oraz otrzymać zdrowotne materiały edukacyjne. Odbył się bieg uliczny, w którym wzięli udział mieszkańcy miasta. Najstarszym biegaczem był Leszek Łuczyński (86 lat). Koło łowieckie ufundowało pieczonego dzika, który w zawrotnym tempie znalazł swoich smakoszy. Dodatkową atrakcją były dmuchane zamki i zjeżdżalnie.
Festyn prowadziła Żaneta Murmyło, a dochód z jego organizacji zostanie przeznaczony na cele kościoła.
MACIEK BARDEN