GÓRZYCA Trening czyni mistrza

sejmikKażdy chce być najlepszy

Od jedenastu lat w Górzycy organizowany jest Mini Sejmik, którego celem jest profilaktyka, czyli zapobieganie złym nawykom, przyzwyczajeniom. Tegoroczny odbył się 15 czerwca

W spotkaniu tym wzięło udział 75 uczniów z klas „O-III” Szkoły Podstawowej w Górzycy, którzy przygotowywali prace plastyczne, a także literackie, w postaci wierszy i haseł. W pierwszej części sejmiku uczniowie przedstawiali scenki tematyczne.
Następnie na scenie pojawili się specjalni goście: Kamil Sylwestrzak – zawodnik Korony Kielce i Radek Sylwestrzak – zawodnik Formacji Port 2000 Mostki, którzy opowiedzieli zebranym, jak długo należy trenować, by dążyć do roli mistrza. Pytaniom nie było końca, były autografy i wspólne zdjęcia.
W dalszej części spotkania zostały rozdane dyplomy i nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie plastycznym i literackim, które wręczyły: dyrektor Ewa Thiemann i kierownik OPS w Górzycy Edyta Danicka.
Główną nagrodę – mini wieżę – przekazał na ręce organizatorów wójt gminy Robert Stolarski.
Organizatorami tegorocznego spotkania były wychowawczynie edukacji wczesnoszkolnej: Alina Bednarczyk, Aleksandra Żuk, Teresa Kocan, Anna Wasilewska i Krystyna Sylwestrzak. Nauczycielski dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Górzycy za wsparcie finansowe na zakup nagród dla laureatów i uczestników tego przedsięwzięcia.
KRYSTYNA SYLWESTRZAK