GÓRZYCA Kolejna „wakacjada”

Atrakcji nie brakowało

Wakacje to czas odpoczynku, który możemy wykorzystać na wspaniałą przygodę

Każdy miał jakieś swoje plany, jak miło i przyjemnie spędzić dwa miesiące lata. Swoją ofertę przygotował także Gminny Ośrodek Kultury. Podczas tygodniowej WAKACJADY dzieci mogły kreatywnie spędzać czas pod okiem instruktorów.
Wśród propozycji programowych znalazły się zajęcia integracyjne, sportowo-rekreacyjne oraz techniczno-plastyczne.
Zadbano także o dobre samopoczucie uczestników w formie odnowy biologicznej.
Niewątpliwą atrakcją okazał się udział w projekcie organizowanym w wakacje przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie w ramach programu „Lato w teatrze”.
Organizatorzy postawili także na zgłębianie tajników historii naszego regionu i obcowanie z naturą. Uczestnicy wakacjady mieli okazję zwiedzania skansenu etnograficznego w Ochli.
Wspaniałą forma wakacyjnej przygody okazała się wycieczka do ośrodka rekreacyjnego nad jeziorem Żabiniec, dzieci wzięły udział w zajęciach „Mały Dyplomata – czyli lekcja dobrego wychowania” przygotowanych przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gorzowie Wlkp. Uczestnicy ćwiczyli zasady dobrego wychowania, przekonali się, że wielki świat dyplomatów nie jest pozbawiony towarzyskich gaf i niedociągnięć.
Spotkanie zakończyliśmy uroczystym podsumowaniem wakacjady przy ognisku i pieczonej kiełbasce. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.
Kierujemy słowa podziękowań do wszystkich tych, dzięki którym realizacja założeń programowych była możliwa. Szczególnie dziękujemy: artystom i aktorom Warszawskiego Cyrku Magii i Ściemy, Gminnej Komisji ds. Rozwiazywania Problemów Alkoholowych, pracownikom Zakładu Komunalnego w Górzycy i strażakom z jednostki OSP w Górzycy.
ANITA PODGÓRSKA