SULĘCIN Mamy kolejny plac zabaw

adamPiękny prezent dla dzieci

15 czerwca na osiedlu Słonecznym do użytku oddano nowoczesny plac zabaw. Kolorowe urządzenia, zostały przekazane najmłodszym mieszkańcom Sulęcina przez Fundację Muszkieterów, dzięki inicjatywie prezesa Intermarche Adama Siwińskiego

Organizacją niezbędnych pozwoleń, przygotowaniem terenu pod plac zabaw i jego ogrodzeniem zajął się Urząd Miejski w Sulęcinie oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa w Sulęcinie. Burmistrz Dariusz Ejchart oraz prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Irena Monit podkreślają, że takie połączenie sił dla dobra lokalnej społeczności, przynosi jej nie tylko wymierne korzyści, w postaci kolejnych przyjaznych dzieciom miejsc, ale także wpływa pozytywnie na integrację mieszkańców i instytucji działających na terenie gminy.
Plac zabaw wyposażony jest w różnorodne przyrządy, takie jak huśtawki, drabinki, koniki, piaskownicę i zjeżdżalnię, które zapewniają dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy. Wartość urządzeń wraz z montażem to około 30.000 zł. To już drugi plac zabaw, z którego sulęcińskie dzieci mogą korzystać dzięki współpracy prezesa Intermarche Adama Siwińskiego z władzami miasta. Pierwszy tego typu obiekt powstał w 2011 roku w Parku Szkolnym (red.).