SŁUBICE Dzień dziecka z wędkarzami

kołoUśmiechy znów dopisały

Tradycyjnie już koło PZW nr 2 w Słubicach zorganizowało zawody wędkarskie połączone z festynem z okazji Dnia Dziecka. Do udziału w całej imprezie wędkarze zaprosili organizacje i instytucje, z którymi współpracują. Wszystko to po to, by dzieci mogły się bawić i świętować

Nad brzegiem słubickiego Kanału Odry zajęło pozycję 123 młodych adeptów sztuki wędkarskiej, nieco liczniejsza grupa młodsza – do 10 lat i troszkę skromniejsza grupa starsza – od 11 do 16 lat. Byli wśród nich też mieszkańcy Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nasza Chata w Cybince.
Pierwsze ryby szybko lądowały w siatkach młodych zawodniczek i zawodników, pokazały się spore krąpie i płocie, w innym miejscu dominowały okonie oraz ukleja. Po 90 minutach zakończyła wędkować grupa młodsza, a po dwóch godzinach starsza. Łowiących na stanowiskach odwiedzili wędkarze z koszem słodyczy. Były też słodkie wypieki.
Za oprawę muzyczną imprezy zadbali państwo z zespołu TABU z Kostrzyna. Ciekawy okazał się pokaz ratownictwa i sprzętu.
Z pewnością na nudę nie narzekali również druhowie z obu jednostek OSP, w ruch poszły syreny, hełmy i cały osprzęt, w jaki wyposażone są ich pojazdy. Panowie z OSP w Słubicach zafundowali dzieciom to, co lubią one najbardziej, czyli lanie wody, tym razem do tarczy.
W końcu przyszedł czas na ogłoszenie wyników zawodów wędkarskich. W grupie młodszej triumfował Wiktor Ołowiak, drugie miejsce zajął Michał Wroniewicz, a trzecie Jakub Napierała. W grupie starszej zwyciężył Jakub Szewieliński, drugą pozycję wywalczyła Zuzanna Płaczkowska, a trzecie miejsce zajęła Martyna Jania.
Ostatnim akcentem imprezy był rejs statkiem Zefir (red.).