RZEPIN Sukcesy naszych uczniów

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Starościńskie pszczelarstwo

W Zespole Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wlkp. podsumowano XVI Konkurs Ekologiczny „Pszczelarstwo w Polsce”

Pierwsze miejsce w konkursie zajął reprezentant Technikum Leśnego Eryk Toporyński, a Adrian Kasprowiak uzyskał wyróżnienie.

Nagrodami były słodkie wytwory pszczelej pracy, książki o tematyce pszczelarskiej, a dla pierwszych trzech osób – ule. Eryk otrzymał ul ufundowany przez marszałka województwa lubuskiego, a wręczył go Robert Trębowicz.

Ciekawym punktem uroczystości była prezentacja dotycząca pszczelarstwa autorstwa Heleny Niczyj, dzięki której odbywa się ten konkurs.

Gratulując naszym uczniom, wypada wyrazić nadzieję, że posiadana wiedza będzie przydatna w prowadzeniu przyszkolnej pasieki, a przysłowiowa pracowitość pszczół stanie się immanentną cechą wszystkich naszych uczniów (red.).