RZEPIN Olimpijczycy z technikum leśnego w Starościnie

ipp

Trzymamy kciuki za naszych uczniów

 We Wrześni odbył się etap okręgowy najważniejszej dla przyszłych leśników olimpiady ogólnopolskiej, czyli konkursu wiedzy i umiejętności rolniczych

 Starościńską szkołę w bloku „leśnictwo” reprezentowali: Joanna Górska oraz Rafał Szawliński.

Rafał (z wynikiem 107,5 na 120 punktów) pokonał  wszystkich  pozostałych reprezentantów i zakwalifikował się do etapu centralnego, który odbędzie się w Olsztynie. Joanna zdobyła piąte miejsce w okręgu. Niestety tylko osoby z pierwszych czterech pozycji przechodziły do kolejnego etapu.

Rafał uzyskał najlepszy wynik ze wszystkich uczestników startujących w olimpiadzie w naszym okręgu. Pokonał 160 innych osób!

Co roku w styczniu organizowany jest w technikum szkolny etap olimpiady wiedzy ekologicznej. W tym roku najlepsi w etapie szkolnym okazali się: Maciej Posyniak i Julia Ekes i to oni reprezentowali szkołę w województwie.

Finał okręgowy  olimpiady odbył się 18 kwietnia w Zielonej Górze. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt uczniów z różnych szkół naszego województwa. Konkurs wyłonił siedmiu najlepszych zawodników, którzy wywalczyli udział w finale centralnym. Wśród zwycięzców znalazł się  Maciek Posyniak  –  indywidualnie zajął czwarte miejsce i będzie reprezentował szkołę w finale centralnym, który odbędzie się na początku czerwca w Olsztynie (red.).