RZEPIN Mistrzostwa w strzelaniu z broni pneumatycznej

strzelaniePanie strzelają najcelniej

Dla młodych leśników sport stanowi bardzo ważny element codziennego życia, zaś strzelectwo pneumatyczne leży w kręgu ścisłych zainteresowań przyszłych myśliwych

Powszechne zaciekawienie tą dyscypliną sprawiło, że od lat starościńscy adepci sztuki strzeleckiej mogą doskonalić swe umiejętności, korzystając ze szkolnej, profesjonalnie wyposażonej strzelnicy pneumatycznej funkcjonującej w ramach szkolnej sekcji strzelectwa sportowego.
Pod koniec maja w szkole w Starościnie odbywały się V Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w strzelaniu z broni pneumatycznej.
Ta cykliczna impreza odbyła się dzięki wytężonej pracy nauczyciela Ryszarda Woroszkiewicza, który koordynował pracę sztabu ludzi zaangażowanych w organizację wydarzenia oraz nieocenionej pomocy Stanisława Woronowicza, dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach, który jak co roku aktywnie wspierał proces zarządzania projektem.
Udział w mistrzostwach wzięli uczniowie z pięciu szkół leśnych: z Technikum Leśnego w Miliczu, z Zespołu Szkół Leśnych w Goraju, z Technikum Leśnego w Tucholi, z Technikum Leśnego w Białowieży oraz z Technikum Leśnego w Starościnie. Każda ze szkół wystawiła czteroosobowy zespół, w skład którego wchodziła minimum jedna reprezentantka płci pięknej. Uczestnicy mieli do dyspozycji broń pneumatyczną typu Bajkał 532.
W kategorii OPEN najskuteczniejsze okazały się panie, które zdecydowanie zebrały wszelkie laury tej edycji mistrzostw. Aż cztery najlepsze wyniki wywalczyły kobiety! Najwyższy wynik osiągnęła reprezentantka starościńskiego zespołu, Monika Deszcz, która po czwartej, wyjątkowo udanej serii (aż 89 punktów – rekordowy wynik zawodów) i ugruntowała swoją pozycję liderki. Tuż za nią uplasowały się ex aequo, koleżanka z drużyny, Paulina Przygoda oraz Oliwia Wiśniewska i Justyna Łukasiewicz z Technikum Leśnego w Tucholi. Trzecie miejsce przypadło Katarzynie Krupie z Technikum Leśnego w Tucholi (red.).