ROZMOWA Rusza nabór do Szkoły Językowej DIAMENT

olgaNasze doświadczenie procentuje

Z Olgą Wilczyńską, właścicielką słubickiej Szkoły Językowej DIAMENT, rozmawia Robert Włodek

R.W. Właśnie ruszają zapisy na nowy rok szkolny w Szkole Językowej Diament…
O.W. Tak, można już zapisywać się do naszej szkoły na nowy rok szkolny, na naukę języka niemieckiego i angielskiego. Ilość miejsc w każdej grupie wiekowej jest ograniczona, więc warto się z decyzją pospieszyć. Nabór trwa do 7 września, wtedy też rozpoczynają się kursy, zaczynamy je właśnie od przydziału dzieci do odpowiednich grup wiekowych i na odpowiednim poziomie zaawansowania.
Karty zgłoszeniowe można odebrać w naszej szkole, informacje dostępne są także pod numerem telefonu: 531 096 145.
Zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu, po 45 minut, do tego dochodzą zajęcia dodatkowe.
R.W. A jakie oferujecie zajęcia dodatkowe?
O.W. Dla dzieci są to darmowe „kreatywne piątki”, podczas których animator przeprowadza z uczniami tematyczne zajęcia techniczno-plastyczne.
Dzieci w wieku szkolnym mogą z kolei wziąć udział w naszym nowatorskim projekcie. Uczniowie w specjalnym studio nagrywają covery znanych, zagranicznych piosenek. W przyjemny, zabawny sposób ma im to ułatwić zapamiętywanie nowych słówek i ćwiczenie ich wymowy.
Poza standardowym programem każdego miesiąca uczniowie będą realizować mniejsze projekty tematyczne spoza programu nauczania.
Warto także zaznaczyć, że każdy nas uczeń może skorzystać z konsultacji z lektorem, jeśli tylko odczuwa taką potrzebę. Oczywiście zupełnie za darmo.
R.W. Z czego znana jest w naszym regionie Szkoła Językowa DIAMENT? Czym różnicie się od konkurencji?
O.W. Nasza szkoła jest znana głównie z nauki dzieci, ale swoją ofertę kierujemy także do starszych uczniów i do dorosłych. Osiem lat naszej pracy na słubickim rynku pozwoliło nam nabrać dużo doświadczenia w nauczaniu języków obcych.
Wprowadzamy właśnie nowe, ciekawe rozwiązania dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Mamy kursy przygotowujące do egzaminów szóstoklasisty, tekstów gimnazjalnych i do matur.
Nasi uczniowie pracują z wszystkimi działami tematycznymi, co jest bardzo pomocne właśnie przy różnego rodzaju tekstach i egzaminach, poznają też różnorakie formy testowe, wszystko po to by były dobrze przygotowane do różnego rodzaju metod sprawdzania ich wiedzy.
Warto w tym miejscu dodać, że jako jedyna szkoła językowa w naszym powiecie uczestniczymy w programie ADVANTAGE, co umożliwia nam organizację i przeprowadzanie egzaminów CAMBRIDGE.
Pracujemy na podręcznikach, które są przeznaczone tylko i wyłącznie dla szkół językowych, dzięki temu możemy rozwijać umiejętności językowe dzieci i łamać ich bariery, a nie ograniczać się jedynie do odrabiania lekcji i przerabiania programu szkolnego. Naszym zadaniem jest przecież wspieranie rozwoju dziecka, głównie pod względem językowym.
Muszę dodać, że jesteśmy jedyną szkołą językową, w której 95% zajęć odbywa się w języku obcym, dzięki temu dzieci, od samego początku, osłuchują się z językiem, co później znacznie ułatwia im nauczanie.
R.W. Jakieś nowości w rozpoczynającym się we wrześniu roku szkolnym?
O.W. Będziemy mieli zajęcia dla dzieci 3-4 letnich, w których będą mogli wziąć udział także rodzice.
W tym roku dla rodziców zorganizujemy także specjalne szkolenia, podczas których będą oni mogli poznać metody motywowania dziecka do nauki i pracy z dzieckiem w domu. Mamy nadzieję, że skutkiem tych szkoleń będą jeszcze większe postępy w nauczaniu dzieci.
R.W. A jak możecie Państwo podsumować zakończony właśnie rok szkolny? Jest Pani z niego zadowolona?
O.W. Przede wszystkim chcę podziękować rodzicom, za zaufanie, którym nas obdarzyli. Mamy coraz większe grono uczniów, więc chyba rodzice są z naszej pracy zadowoleni i polecają nas innym. To bardzo budujące, i wiele dla nas znaczy.
Bardzo cieszę się też z tego, że uczniowie coraz chętniej biorą udział różnych akcjach organizowanych przez naszą szkołę. Doskonałym przykładem jest tu ostatni Dzień Dziecka. Przy okazji chcę bardzo podziękować całej kadrze lektorów i pani animator Agacie Ilceewicz-Kryger z Uśmiechniętej Planety.
Wielkie podziękowania należą się także dzieciom z słubickich szkół podstawowych, które osiągnęły bardzo wysokie wyniki, w różnych przedmiotach, w organizowanym przez naszą szkołę ogólnopolskim konkursie LEON. Warto w tym miejscu wyróżnić Dominika Juszczyka z SP2, Mykyta Donets z SP3 oraz Hannę Samelską, Igora Pawlika i Huberta Kupisa z SP1.
R.W. A w wakacje…
O.W. Będzie się działo…
Dla najmłodszych mamy półkolonie w Słubicach, dla młodzieży organizujemy obóz w Łukęcinie, a dorosłych zapraszamy na intensywne kursy niemieckiego i angielskiego.
Na koniec chciałabym zaprosić do odwiedzin naszej strony internetowej: www.diament-szkola.pl. Oprócz informacji o naszej bieżącej działalności, można tam już obejrzeć i posłuchać nagrany przez naszych uczniów teledysk do piosenki Lenki „Everything At Once”.
R.W. Dziękuję serdecznie za rozmowę.