POWIAT SULĘCIŃSKI Zjazd mieszkańców Wędrzyna

zjazdCiepłe wspomnienia

„Wędrzyn od zawsze z wojskiem” to hasło, które towarzyszy im od 1955 roku

 W 1962 roku pułk został przeformowany na 18 Pułk Czołgów, w 1990 na Pułk Zmechanizowany, a w latach 1996-2006 mieściła się tu 15 Wielkopolska Brygada Kawalerii Pancernej. W chwili obecnej w Wędrzynie znajduje się garnizon 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

60 rocznica stacjonowania w Wędrzynie żołnierzy Wojska Polskiego stała się okazją do zorganizowania pierwszego zjazdu byłych i obecnych mieszkańców Wędrzyna.

Jego organizatorem było Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Garnizonu Wędrzyn „Wiarus”, Klub 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, powiat sulęciński, 45. Wojskowy Oddział Gospodarczy oraz Urząd Miejski w Sulęcinie.

W skład komitetu organizacyjnego zjazdu weszli: Anna Wyczachowska, Leszek Siarka, Wiesław Borowczyk Marian Kobielski, Patryk Lewicki i Sławomir Lewicki.

Organizatorzy przygotowali szereg imprez. Były koncerty z udziałem zespołu „Mejk” i „Long & Junior”, zespołu „Siedemnastka” z Wędrzyna, był pokaz sprzętu wojskowego, były konkursy dla dzieci, turniej „Sprawni inaczej”, zwiedzanie miejscowości oraz nocny pokaz fajerwerków.

Kulminacyjnym punktem zjazdu było posadzenie pamiątkowego drzewka przy kościele garnizonowym pw. św. Sebastiana, które poprzedziło wspólne spotkanie w klubie 17. WBK, zwiedzanie galerii zdjęć archiwalnych i prezentacja filmów na temat garnizonu Wędrzyn.

W uroczystości uczestniczyli również: burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, członek zarządu powiatu Tomasz Prozorowicz, starosta Patryk Lewicki oraz wicestarosta Michał Deptuch.

Kolejny zjazd już za rok.

MACIEK BARDEN