POWIAT SULĘCIŃSKI VIII Olimpijski Bieg Kołczyński 2015

barden2Frekwencja, jak zwykle, ogromna

Pomysłodawcą biegu jest nauczyciel miejscowej szkoły Ireneusz Góra. Organizatorem imprezy jest Urząd Gminy w Krzeszycach, Zespół Edukacyjny w Kołczynie oraz Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Postomia” Sulęcin – Kołczyn

Na starcie stanęło 839 osób, w tym rodzice z dziećmi, młodzież, dziadkowie z wnukami, przedszkolaki, osoby z niepełnosprawnością, żołnierze, mamy i ojcowie ze swoimi pociechami w wózkach, a nawet osoby w starszym wieku.
Wśród mężczyzn jednocześnie na metę przybiegli: Zbigniew Isiński z Międzyrzecza i Dominik Kryca z Wędrzyna, wśród kobiet zwyciężyła Diana Chajec z Sulęcina. Najstarszą zawodniczą biegu była 79 letnia Teodora Janicka z miejscowości Brzozowa, która z tego tytułu otrzymała w nagrodę kijki do Nordic Walkig. Wszyscy uczestnicy biegu odśpiewali nestorce symboliczne sto lat. Podczas losowania nagród Teodora Janicka wygrała również rower.
Na zaproszenie odpowiedzieli swoją obecnością lubuscy posłowie na sejm, Bożena Sławiak i Bogusław Wontor oraz przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Dąbroś, starosta sulęciński Patryk Lewicki, burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Kołczynie Beata Brzezińska, Eugeniusz Sembratowicz prezes Klubu „Postomia” i wójt Krzeszyc Stanisław Peczkajtis. Do Kołczyna zawitał Maciej Lebiato, złoty medalista paraolimpijski z Londynu 2012 oraz Tomasz Blatkiewicz multimedalista igrzysk paraolimpijskich w latach 2004, 2008 i 2012.
W programie artystycznym zaprezentowali się mali członkowie szkoły tańca, uczniowie miejscowego zespołu edukacyjnego, akordeonista Mariusz Ambrożuk oraz Justyna Rosolska ze Studia Piosenki Sulęcińskiego Ośrodka Kultury w Sulęcinie.
MACIEK BARDEN