POWIAT SULĘCIŃSKI Sukcesy edukacyjne I LO

LOLiceum pełne zdolnej młodzieży

W roku szkolnym 2014/2015 I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza odniosło szereg sukcesów edukacyjnych

Szkoła znalazła się na piątym miejscu szkół licealnych w regionie północnym województwa lubuskiego i na 13 w rankingu najlepszych szkół naszego regionu. Obraz coraz wyższych wyników dydaktycznych dopełnia skala EWD, która potwierdza systematyczny przyrost efektów nauczania.

Szkoła szczyci się wieloma osiągnięciami. Jej uczeń Krzysztof Sobucki uzyskał tytuł finalisty olimpiady o diamentowy indeks AGH z geografii i geologii. Nagrodą był wstęp na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Uczniowie klasy II Anna Kulossa i Sebastiam Masłowski są finalistami konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Nagrodą jest  wyjazd studyjny do Brukseli. Martyna Dopierała i  Weronika Gęślowska, uczennice klasy I, wystartowały w ogólnopolskim konkursie fizycznym „Poszukiwanie talentów” i zostały zakwalifikowane do finału tego konkursu. Magdalena Jacykowska, Hubert Słota i Kinga Janecka brali udział w etapie okręgowym olimpiady o Polsce i świecie współczesnym. Marlena Masztalerz, Iga Piaskowska  i  Dalia Górska brały udział w etapie okręgowym olimpiady historycznej. Było też wyróżnienie dla Krzysztofa Sobuckiego w wojewódzkim młodzieżowym seminarium astronomicznym. Alicja Ciechocka, Dominika Senyszyn, Michał Worona, Adrian Bachta i Paweł Derewlany awansowali do etapu ogólnopolskiego olimpiady młodzieży w szachach.

Uczniowie szkoły brali udział w seminariach i wykładach naukowych. Alicja Ciechocka i Agnieszka Derewlana uczestniczyły w zajęciach jesiennej szkoły wizualizacji trajektorii sztucznych satelitów i sond kosmicznych, które odbyły się w Instytucie Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Kinga Janecka, Hubert Słota i Wojciech Kubicki, uczniowie klasy III, uczestniczyli w I Lubuskim Sejmiku Młodzieżowym.

W szkole są organizowane spotkania z profesorami wyższych uczelni, fizykami, historykami, ludźmi ze świata polityki.

Szkoła od lat bierze udział w wykładach organizowanych przez wyższe uczelnie np. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Szczeciński i Collegium Polonicum w Słubicach.

WIOLETTA BARNIAK