KRZESZYCE Zajęcia z sympatycznymi psami

dogiNiebanalne zajęcia w bibliotece

W jaki sposób zbudować więź z psem? Jak się o niego troszczyć? Jak się zachowywać, by czuć się w jego obecności bezpiecznie? Tego podczas zajęć „Dogoterapia w bibliotece” dowiedziały się dzieci z krzeszyckiego przedszkola

Do Gminnej Biblioteki Publicznej zaproszono dzieci z krzeszyckiego przedszkola oraz Sandrę Siedlecką specjalistę z kynoterapii wraz z  jej dwoma psami. Wizyta przepełniona była wspaniałą zabawą. Takie spotkania są zawsze lepiej zapamiętywane przez dzieci, jako nietypowe, oryginalne zajęcia.

Zajęcia miały na celu pokazanie maluchom, że pies nie zawsze kojarzy się z niebezpieczeństwem. Dzieci nauczyły się jak podchodzić do psa, jak i gdzie go głaskać, jak wysłać mu sygnały, że się go nie boję, jak postępować w przypadku gdy zostaną zaatakowane. Poznały psie zwyczaje i zachowania, zasady bezpiecznego kontaktu ze zwierzęciem. Po zakończonej pogadance i ćwiczeniach przyszedł czas na psie sztuczki, malowanie pupila oraz wspólne zdjęcie.

Dzieci nauczyły się panowania nad swoim stanem emocjonalnym, niektóre maluchy przełamały lęk, przyzwyczaiły się do kontaktu z psem, poznały zasady opieki nad zwierzęciem, co pozwoliło im wykształcić u siebie uczucie delikatności, opiekuńczości oraz szacunku dla psa.

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach oraz dzieci- uczestnicy spotkania, serdecznie dziękują pani Sandrze i jej podopiecznym – Ambrze i Bambi za wspaniałe zajęcia (red.).