GÓRZYCA Wiktoria zdobywa doświadczenie

krokNasza mała mistrzyni

Górniczy Klub Tenisowy Nafta Zielona Góra był organizatorem Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego, w którym rywalizowała Wiktoria Podhajecka GKT Smecz Górzyca

W grze pojedynczej młoda tenisistka grała ze zmiennym szczęściem, przeplatając dobre występy porażkami.
W pierwszym meczu Wiktoria przegrała z Patrycją Sadlik 2:6 i 3:6, a następnie pokonała Olimpię Janecką 5:7, 6:3 i 7:6. W decydującym o drugim miejscu w grupie meczu Wiktoria nie wykorzystała swojej szansy i niepodziewanie przegrała z Dominiką Wybudowską. Gorszy bilans setów zadecydował o tym, że to pokonana wcześniej Olimpia zajęła drugie miejsce w grupie A. Wiktorii pozostała rywalizacja o miejsca 7-9, gdzie najpierw, mimo walki, przegrała z Tatianą Burdzińską, a następnie w swoim najlepszym meczu nie dała szans Karolinie Skowrońskiej, wygrywając 6:1 i 6:0.
Ostatecznie zawodniczka GKT Smecz Górzyca zajęła ósme miejsce, a zwyciężyła Nicole Carpenter.
Sukcesem zakończył się start podopiecznej trenera Daniela Podhajeckiego w grze deblowej. Wiktoria w parze z wcześniejszą swoją rywalką z gry singlowej Dominiką Wybudowską dotarła aż do finału zawodów. Lubuszanki w ćwierćfinale pokonały 7:5, 4:6 i 10:2 Karolinę Skowrońskąi Zuzannę Pawlikowską, w półfinale gładko zwyciężyły Zofię Kromolicką i Tatianę Burdzińską. Porażki 4:6 i 2:6 doznały dopiero w finale, w którym spotkały się z Patrycją Sadlik i Olimpią Janecką, swoimi wcześniejszymi rywalkami z grupy A gry pojedynczej (red.).