GÓRZYCA Piąty taki festyn

festynRodzinne świętowanie

17 maja na boisku Zespołu Szkół  odbył się festyn rodzinny

Festyn jest cykliczną imprezą organizowaną przez rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Odbył się już po raz piaty. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali ciekawy program artystyczny. W większości były to wiersze i piosenki okolicznościowe związane tematycznie ze świętem mamy i taty. Oprócz montażu słowno-muzycznego goście obejrzeli przedstawienie, bajkę „Rumpelstilzchen” w wykonaniu uczniów klasy szóstej oraz pokazy taneczne. Zabawę umilały również występy seniorów: zespołu muzycznego „Młodzi Duchem” oraz Górzyckiej Kapeli Ludowej.
Festyn miał na celu zachęcenie rodziców, dziadków i dzieci do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Dzieci mogły bawić się na dmuchanym zamku, uczestniczyć w konkurencjach sportowych oraz wykazać się talentami aktorskimi i muzycznymi podczas występów artystycznych.
Chętni mogli zobaczyć z bliska wóz strażacki oraz skorzystać z krótkiej przejażdżki. Dzieci zabawiała również maskotka Lupo dostarczona przez Powiatową Komendę Policji w Słubicach.
Mieszkańcy chętnie kosztowali specjałów przygotowanych przez rodziców. Na stoisku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej mogli zmierzyć ciśnienie, poziom cukru i zapoznać się z metodami zapobiegania rakowi piesi.
Wszyscy z niecierpliwością czekali na loterię fantową, losowanie nagród oraz licytację. Jedną z nagród była piłka Ekstraklasy, podpisana przez byłego ucznia naszej szkoły Kamila Sylwestrzaka, obecnie zawodnika Korony Kielce.
Impreza nie doszłaby do skutku gdyby nie zaangażowanie rodziców, nauczycieli oraz pomoc licznych sponsorów. Pieniądze pozyskane z festynu zasilą konto Rady Rodziców i zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowo- rekreacyjnego.
Wszystkim uczestnikom i darczyńcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania w naszej szkole.
WIOLETTA FRĄCALA