CYBINKA Walka z nielegalnymi wysypiskami

cyb-śmieciZadbajmy o czystość sami!

Rok temu gmina usunęła dzikie wysypisko w Białkowe, teraz grupa pracowników Urzędu Miejskiego wraz z burmistrzem Markiem Kołodziejczykiem postanowiła  posprzątać jedno z największych nielegalnych wysypisk na terenie gminy

22 maja urzędnicy wraz z sołtysem Rąpic zebrali się przy wysypisku na końcu ul. Dolnej, w okolicy ujęcia wody zaopatrującego mieszkańców Rąpic i Kłopotu oraz nieopodal Krzesińskiego Parku Krajobrazowego.
Na miejscu czekał już na nich kontener na odpady gotowy do przyjęcia skrupulatnie kolekcjonowanych przez „nieznanych sprawców” śmieci. Mimo już mocno zarośniętego terenu zadanie nie okazało się wcale takie trudne, głównie dzięki wyjeżdżonym i wydeptanym ścieżkom prowadzącym do tych największych miejsc składowania odpadów. Wśród najrozmaitszych śmieci można było znaleźć opony od traktora, zestaw pampersów, cały asortyment z monopolowego oraz dokumenty zawierające dane osobowe…
Za te ostatnie szczególnie mocno dziękuje policja.
Przez dwie godziny udało się zapełnić prawie cały kontener odpadów. Za resztę zabierze się profesjonalna firma, którą będzie trzeba opłacić z gminnych funduszy.
Burmistrz wraz z pracownikami już zapowiedzieli, że to nie będzie ostatnia akcja tego typu.
I na końcu apel do wszystkich mieszkańców o interweniowanie i informowanie służb ochrony środowiska lub policji w przypadkach, kiedy znane są lokalizacje nielegalnych wysypisk lub sprawcy, którzy je tworzą. W najbliższym czasie Urząd Miejski w Cybince przy współpracy z Nadleśnictwem Cybinka zamierza zainwestować w ukryte przenośne kamery, które pomogą w złapaniu sprawców na gorącym uczynku (red.).