GÓRZYCA Świąteczna rywalizacja

????????Stroiki, pisanki, kraszanki…

40 osób stanęło w szranki zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy konkursu na najładniejszą pisankę i stroik wielkanocny!

Jak co roku w atmosferze Świąt Wielkanocnych organizujemy konkurs na najładniejszą pisankę i stroik. Jego celem jest kultywowanie tradycji związanej z wielkim tygodniem i Wielkanocą, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia pisanki w obrzędowości ludowej, wyszukiwanie talentów artystycznych, pobudzenie inwencji twórczej, ukazywanie pozytywnych form spędzania czasu wolnego.
Chcemy by był to też czas przyjemnej i twórczej zabawy.
Na konkurs wpłynęło 40 prac. Jury miało naprawdę trudny orzech do zgryzienia.
Wśród pisanek dominowały te zdobione metodami wyklejania, quillingu, decoupage, oklejania makaronem, cekinami i koralikami natomiast stroiki wielkanocne przybierały różne charakterystyczne kształty, formy, wzory i kolory. Efekt – świąteczna ozdoba nie tylko stołu wielkanocnego, ale również taka, którą można podarować w prezencie najbliższym.
Nagrodzono aż 31 uczestników konkursu. Nagrody wręczyli: wójt Robert Stolarski, prezes Stowarzyszenia HUMANITAS Joanna Maczulis, wiceprzewodniczący Rady Gminy Ryszard Dębiński, sołtys Górzycy Irena Ambroziak oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Gniewczyńska.
Konkurs zwieńczono wspólnym śniadaniem wielkanocnym przygotowanym dla uczestników i gości. Miłą niespodzianką okazał się występ Matyldy Bernackiej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pamięcinie, który spowodował, że spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze, przybliżając wszystkich do nadchodzącego święta zmartwychwstania Chrystusa.
ANITA PODGÓRSKA
instruktor ds. działalności kulturalnej