GÓRZYCA Młodzi aktorzy wprowadzili nas w nastrój świąt

gok3Widowisko pasyjne

– Jezus mógł zejść z krzyża, ale wolał powstać z grobu – te słowa Augustyna z Hippony były przesłaniem przejmującego widowiska pasyjnego, które swoją premierę miało 27 marca

Do uczestnictwa w spektaklu zaproszeni zostali nie tylko mieszkańcy Pamięcina, Lasek Lubuskich i Radówka, ale także podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej w Górzycy.
W przygotowanie misterium zaangażowali się uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pamięcinie. Sceny przywołujące wydarzenia wielkiego tygodnia, poruszająca gra młodych aktorów, piękna, dopracowana w najmniejszych szczegółach scenografia przenosząca w czasy współczesne Chrystusowi, niepowtarzalna oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego chóru oraz wzruszające teksty – wszystko to wprowadziło i aktorów, i widownię w podniosły, pełen zadumy i oczekiwania na święta Wielkiej Nocy nastrój, skłaniało do zatrzymania się w biegu i chwili refleksji, aby odnaleźć to, co życiu najważniejsze. Zapowiedź zmartwychwstania zaś przepełniła zebranych radością.
Po zakończeniu misterium dyrektor Alicja Kucharczyk, dziękując wszystkim za przybycie i wspólne przeżywanie pasji, złożyła życzenia wielu łask bożych. Do życzeń dołączył się ks. Jerzy Krauze oraz ks. Piotr Franek.
Młodzi aktorzy zaprezentowali spektakl także wiernym parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach oraz parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Czarnowie i, podobnie jak w Pamięcinie, ich występ kończyły długie brawa i łzy wzruszenia na twarzach widzów (red.).