SŁUBICE Zbliża się piknik organizacji pozarządowych

adam1Aktywni – widoczni społecznicy!

Już 9 maja kolejne święto lokalnych organizacji pozarządowych, czyli Powiatowy Piknik Organizacji Pozarządowych. Tym razem kolorowe namioty i scena staną w centrum Słubic, na deptaku przy ul. Jedności Robotniczej

Piknik to okazja do tego, aby organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu słubickiego – a jest ich ponad 130 – mogły zaprezentować swoją działalność mieszkańcom. Oczywiście, nie wszystkie wystawią się podczas wspólnego święta, choć na pewno, jak co roku będzie ich wiele. I widać będzie ich różnorodność, zapał, energię i pomysły. Przed rokiem udział w imprezie wzięło blisko 20 fundacji i stowarzyszeń z terenu powiatu, prezentując swoją działalność w przygotowanych stoiskach i na scenie.
Tegorocznym wspólnym celem pikniku – oprócz promocji działalności organizacji – będzie wsparcie Stowarzyszenia „Po Prostu” Pracownia Rozwoju Osobistego ze Słubic, które pomaga dzieciom i młodzieży, w tym również dzieciom autystycznym. A jak będzie można ich wspomóc? To na razie tajemnica. Przekonamy się na pikniku!
Nie zabraknie również innych atrakcji, na scenie zaprezentują się lokalne zespoły, artyści, będą konkursy i zabawy dla najmłodszych. Ale nie zapomnimy również o sprawach poważnych. Podobnie jak w zeszłym roku, zorganizowane zostaną panele obywatelskie, podczas których, przy wsparciu ekspertów, będzie można podyskutować o ważnych dla nas obszarach życia. Bo organizacje pozarządowe to nie tyko dobra zabawa – większość z nich w codziennej pracy zajmuje się rozwiązywaniem mniejszych i większych społecznych problemów.
Już wkrótce więcej szczegółów dotyczących czwartego pikniku. Uwaga organizacje, zapisy rozpoczną się na początku kwietnia!
Więcej informacji już wkrótce na www.sektor3.slubice.pl i www.powiatslubicki.pl
Powiatowy Piknik Organizacji Pozarządowych zrealizowany zostanie w ramach projektu “Modelowe tango” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorami pikniku są: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum i Powiat Słubicki.