SŁUBICE Koniec zimowego sezonu kajakowego

rutkaPowitamy wiosnę w kajaku

7 marca kajakarze z grupy Marka Konatkowskiego z Cybinki postanowili popłynąć mało znanym odcinkiem rzeki Ilanki. Słoneczna pogoda i wiosenne temperatury zupełnie nie pasowały do panującej jeszcze kalendarzowej zimy

W przyrodzie można było jednak zauważyć przygotowania do wiosny. Nad głowami przelatywały żurawie i gęsi. Na brzegach dużymi kępami kwitły przebiśniegi, a spod zeszłorocznej suchej trawy nieśmiało wyglądały już nowe, zielone źdźbła. Dlatego kajakarze stwierdzili, że z pewnością był to ostatni spływ w zimowym sezonie.
Odcinek rzeki Ilanki, od wsi Bobrówko do Starościna, to piękny, dziki i rzadko uczęszczany podczas spływów fragment szlaku kajakowego, głównie z powodu często zbyt niskiego stanu wody. Właśnie dlatego kajakarze zadecydowali o wyborze tego fragmentu rzeki na przedwiośniu. Po drodze, jak zwykle, na uczestników spływu czekały przeszkody w postaci zwalonych przez bobry drzew. Dodatkowym wyzwaniem było również pokonanie kilku sporych tam zbudowanych przez te zwierzęta, licznie występujące na tym obszarze. Kilku osobom udało się nawet zobaczyć na własne oczy zaskoczonego spotkaniem bobra.
Piękny, aktywnie spędzony dzień, odrobina adrenaliny, ale i śmiechu przy pokonywaniu przeszkód, bliski kontakt z naprawdę dziką przyrodą, ognisko i towarzystwo lubiących taką formę spędzania czasu ludzi, to zdecydowanie jeden z lepszych pomysłów na sobotni relaks, pożegnanie zimy i powitanie nadchodzącej wiosny.
Zapraszamy na przyszłe spływy kajakowe, o których z pewnością poinformujemy już niebawem!
DOROTA RUTKA