RZEPIN Mamy nowych ambasadorów

????????Doceniamy mieszkańców

Na sesji Rady Miasta nadano honorowe tytuły Ambasadora Rzepina 2014 roku

Odznaczenia wręczono Krzysztofowi Kononowiczowi, Leszkowi Parzyjagle oraz zarządowi Miejskiego Klubu Sportowego Steinpol Ilanka.
Krzysztof Kononowicz jest rzepinianinem od urodzenia, tutaj skończył Szkołę Podstawową oraz Liceum Ogólnokształcące. Jest właścicielem piekarni LEKS. To człowiek, na którego zawsze można liczyć. Osoba, która aktywnie włącza się w życie społeczno-kulturalne miasta, bardzo często pomaga osobom niepełnosprawnym.
Leszek Parzyjagła jest prezesem Terenowego Klubu Honorowych Dawców Krwi, który w 2014 roku obchodził jubileusz dziesięciolecia. Przez ten czas zorganizowano 58 akcji, podczas których zebrano około 1000 litrów krwi. Klub popularyzował również ideę krwiodawstwa i krwiolecznictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Klub Sportowy Ilanka Rzepin będzie w tym roku obchodził jubileusz 50-lecia działalności. W 2008 roku zespół wywalczył historyczny awans do III ligi dolnośląsko-lubuskiej, w której występował nieprzerwalnie przez sześć sezonów. W sezonie 2010/2011 drużyna prowadzona przez trenera Marka Kamińskiego zajęła najwyższe w historii klubu drugie miejsce w tabeli, do ostatnich kolejek bijąc się o awans do II ligi. Ogromnym sukcesem w tym sezonie było również zdobycie Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego.
Od obecnego sezonu zespół seniorów występuje w IV lidze lubuskiej, zajmując na półmetku trzecią lokatę z szansami na awans do III ligi dolnośląsko-lubuskiej. W zespole seniorów trenuje 20 zawodników (red.).