RZEPIN Już niedługo świetlica w Starościnie

????????Wyczekiwana inwestycja ruszyła

Umowę podpisano w lutym, także wtedy przekazano plac wykonawcy inwestycji. Dziś praca na budowie wre

Obecnie trwają prace polegające na rozbiórce dawnego magazynu i przygotowaniu ścian do położenia stropu oraz przygotowaniu podłoża do wykonania posadzki. Świetlica powinna być gotowa w drugiej połowie czerwca.
Starościn to jedyne sołectwo w gminie Rzepin, które do tej pory nie miało swojej świetlicy, miejsca gdzie mieszkańcy mogliby się spotykać, urządzać imprezy integracyjne. Dziś szczególnie cieszy fakt, że zostanie zagospodarowany teren przejęty od Agencji Nieruchomości Rolnych, wykorzystywany wcześniej jako magazyn zbożowy, który popadał w ruinę.
Gmina Rzepin otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania istniejącego budynku gospodarczego. Umowa, którą gmina zawarła z samorządem województwa lubuskiego opiewa na kwotę ponad 481 tys. zł, środki te zostały przyznane w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi objętego PROW na lata 2007-2013.
W ramach inwestycji powstanie budynek dwukondygnacyjny z dachem dwuspadowym, pokryty dachówką ceramiczną, położony koło placu zabaw we wsi Starościn. Parter budynku będzie się składał z sali o powierzchni 134 m², pomieszczeń gospodarczych, socjalnych i zaplecza kuchennego. W przyszłości gmina planuje również adaptacje pietra budynku.