POWIAT SULĘCIŃSKI Zmagania matematyczne

barden4Matematyczna tradycja

Pięćdziesięciu dwóch uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych stanęło do VI Powiatowego Konkursu Matematycznego „O Złoty Abakus Starosty Sulęcińskiego”

Zmagania z matematyką odbyły się 4 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym w Sulęcinie. Szkoły podstawowe reprezentowali uczniowie z Trzemeszna Lubuskiego, Krzeszyc, Boczowa, Lubniewic, Kołczyna, Słońska, Torzymia, Wędrzyna, Gądkowa Wielkiego i Sulęcina. Gimnazja uczniowie z Lubniewic, Słońska, Torzymia i Sulęcina, a szkoły ponadgimnazjalne uczniowie z Sulęcina.
W kategorii szkoły podstawowe: pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków z Sulęcina, drugie Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte z Torzymia, a trzecie Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa z Krzeszyc. W kategorii gimnazja zwyciężyło Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego z Torzymia, dwa równorzędne drugie miejsca zajęły: Gimnazjum im. Włodzimierza Korsaka w Lubniewicach oraz Publiczne Gimnazjum w Słońsku. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne pierwsze miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, a drugie Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych i. Unii Europejskiej w Sulęcinie.
Statuetki, dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu wręczył starosta sulęciński Patryk Lewicki.
Nagrody ufundowało starostwo powiatowe w Sulęcinie.
MACIEK BARDEN