KRZESZYCE Relacja z ferii w bibliotece

k2Zajęcia trafiły w gusta dzieciaków

Tegoroczne ferie zimowe za nami, warto przypomnieć co w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszycach podczas nich się działo

Z dziećmi spotkaliśmy się siedmiokrotnie, by umilić i rozmaicić ich czas. I chociaż zima tego roku nas zawiodła, to chętnych na zajęciach nie brakowało.
Zgodnie z tradycją biblioteka przygotowała ciekawy program. Głównym celem, który przyświecał działaniom była promocja czytania książek przez dzieci oraz zajęcia z bajkopisania. Uczestnicy mieli możliwość miłego spędzenia wolnego czasu, korzystając z różnych form zajęć.
Do biblioteki dzieci przybiegały z uśmiechem na twarzy. Z bogatej oferty zabaw, zajęć i gier, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Zajęcia rozpoczynały się o godzinie 11.00, jednak chętni do zabawy przychodzili o wiele wcześniej.
Podczas spotkań czytaliśmy opowiadania Elvira Lindo „Mateuszek”, które bardzo przypadły dzieciom do gustu. Są to dowcipne, zilustrowane opowiadania o niesfornym Mateuszku i jego zabawnych perypetiach i w rodzinie i w szkole.
W każdym dniu uczyliśmy się pisać bajki, baśni i opowiadania z kolorowych kart Dixit, obrazkowych kości do gier Story Cubes oraz innych rzeczy, które wpadły nam pod rękę. Nie zabrakło również konkursów, łamigłówek, krzyżówek czy kalambur.
Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał drobny upominek (red.).