KRZESZYCE Młody profesjonalista w bibliotece

k5Inspirujące spotkanie

Wielu młodych mieszkańców Krzeszyc wie już, co warto studiować i gdzie znaleźć przyszłościową pracę

Uczniowie spotkali się w bibliotece z Krzysztofem Polasikiem – właścicielem firmy programistycznej, specjalistą od nowoczesnych technologii informatycznych.
Gość biblioteki jest jednym z 20 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki i inne instytucje. To młodzi ludzie mający ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy charyzma, pasja i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją dla młodzieży.
Krzysztof Polasik przyjechał do Krzeszyc na spotkanie z uczniami z gimnazjum. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak wygląda jego dzień pracy. Spotkanie miało charakter warsztatowy, były quizy, pytania i wspólne ćwiczenia.
Spotkanie zostało zrealizowane dzięki udziałowi krzeszyckiej biblioteki w trzeciej edycji projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Do tej pory – podczas dwóch poprzednich edycji projektu – w całej Polsce odbyło się blisko 750 takich spotkań, w których uczestniczyło ponad 21 tysięcy osób (red.).