GÓRZYCA Integracyjny Dzień Kobiet

SONY DSCŚwiętowanie z atrakcjami

Ciekawe prelekcje z niespodziankami i koncertem kwartetu smyczkowego AQuartet…

…tak w skrócie możemy podsumować kolejną edycję Integracyjnego Spotkania Kobiet, które odbyło się 8 marca w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Górzycy.
Ideą konwentu są cykliczne spotkania tematyczne skupiające kobiety otwarte, przedsiębiorcze i towarzyskie, które stawiają przede wszystkim na rozwój osobisty. Dzięki różnorodnej tematyce, zawsze można nauczyć się czegoś nowego, zapoznać się z nowinkami kosmetycznymi czy obecnie panującymi trendami w modzie. Tak było i tym razem: zaserwowaliśmy paniom coś dla zdrowia i urody, coś dla ducha i dla ucha, coś dla ciała oraz coś dla podniebienia.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat raka szyjki macicy. Panel „Piękna, bo zdrowa” poprowadziła Donata Wojnicz, pełnomocnik organizacji Kwiat Kobiecości. W trakcie spotkania można było wykonać badania mammograficzne piersi.
Panie miały także możliwość skorzystania nieodpłatnie z porad prawnych za sprawą Michała Kunta – radcy prawnego. Kilka słów na temat odszkodowań po wypadkach, dochodzenia środków z rachunków OFE i subkont ZUS wygłosiła Grażyna Mirošević. O tym jak jeść zdrowo i smacznie opowiedziała Marta Ciecierska-Koźlarek, udowadniając, że zdrowe jedzenie jest kluczem do sukcesu.
Wieczorną część spotkania zdominował kwartet smyczkowy „AQuartet”, dzięki któremu mogliśmy wyruszyć w muzyczną podróż i rozsmakować się w prawdziwej sztuce, której tematem przewodnim była kobieta. Dopełnieniem prawdziwej uczty dla zmysłów był pokaz pary tanecznej z zespołu Bohema ze Słubic, w wykonaniu Macieja i Klaudii. Podczas spotkania nie brakowało niespodzianek. Jedną z nich był okazjonalny tort ufundowany przez starostę Piotra Łuczyńskiego. Do innych zaliczyć należy niewątpliwie gościnny występ Tadeusza Kramka, który zaprezentował swoje wiersze opiewające piękno kobiet. Wśród uczestniczek rozlosowano także pamiątkowe gadżety i upominki ufundowane przez organizatora oraz sponsorów.
Spotkanie zwieńczono degustacją zdrowych, smacznych i przepięknie wyglądających przekąsek przygotowanych przez Poradnię Dietetyczną w Słubicach. Nie brakowało także niespodzianek
Spotkanie patronatem objął starosta Piotr Łuczyński. Swoją cegiełkę dołożyli także sponsorzy: Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie „Humanitas”, starosta powiatu słubickiego, wójt gminy Górzyca, Michał Kunt – radca prawny, Salon Kosmetyczny Klaudii Kozłowskiej oraz prywatny przedsiębiorca Anna Kozłowska. Wszystkim bardzo dziękujemy (red.).