GÓRZYCA Ferie wcale nie musza być nudne!

SONY DSCBudziliśmy naszą kreatywność

Ferie to czas wolny, wreszcie można odpocząć. Z oferty Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy skorzystało w tym roku 30 osób

Program tegorocznej feriady zakładał organizację różnorodnych zajęć mających na celu pobudzenie kreatywności i wyzwolenie pokładów energii tkwiących w uczestnikach. Codziennie, przez tydzień, w Gminnym Ośrodku Kultury odbywały się zajęcia pod okiem profesjonalnych instruktorów.
Dzieci wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery z Kostrzyna, na których w formie quizów, konkursów, zabaw poznawały tajniki zawodów. Dzieci miały także możliwość wzięcia udziału w warsztatach teatralnych pod nazwą „Pudła z pomysłami-snami”, opartych na zabawach i improwizacjach. W trakcie dwudniowych warsztatów dzieci miały okazje same stworzyć i zagrać w wymyślonych przez siebie historiach. Uczyły się tańców korowodowych, umiejętności cyrkowych, które można zawsze wykorzystać w spektaklach. Wzięły udział w typowych warsztatach aktorskich, z zabawą głosem, oddechem i dykcją.
Niebanalnym pomysłem na atrakcyjne zajęcia okazały się warsztaty papieru czerpanego, prowadzone przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzatę Gniewczyńską. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu swoich wytworów plastyczno-technicznych.
Wiele radości przysporzył też wyjazd do gorzowskiej kręgielni “Bowling Słowianka”. Pobyt w kręgielni okazał się skutecznym ćwiczeniem koordynacji ruchowej, a także szansą na współzawodnictwo oraz rywalizację o najlepszy wynik. Wycieczka okazała się nie tylko dobrą zabawą, ale również świetnym sposobem na zbudowanie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi. Podobne emocje towarzyszyły dzieciom w trakcie gier i zabaw sportowych. Po tak wyczerpujących zajęciach dzieci znalazły chwilę wytchnienia podczas seansów bajkowych i karaoke. Uczestnicy doskonalili także język niemiecki i swoje umiejętności taneczne – ale nade wszystko dobrze się bawili.
Dziękujemy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Górzycy za wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia oraz wójtowi gminy Górzyca za udostępnienie gimbusa na wyjazd.
ANITA PODGÓRSKA