SŁUBICE Kolejne spotkanie czytelników

dkkZaduma i zaskoczenie

Tym razem rozmawiano o książce „Trzy połówki jabłka” 

Chyba każdemu z nas zdarza się czasami zastanowić, czy nasze życie nie byłoby szczęśliwsze, gdybyśmy przed laty wybrali inną ścieżkę?

Autorka w swojej książce porusza temat, który niewątpliwie pojawia się w życiu wielu małżeństw. Główna bohaterka, Teresa, ma właściwie wszystko czego może zapragnąć kobieta. Kochający mąż, dzieci, którymi zajmuje się opiekunka, dobra praca. A jednak znużona monotonią codzienności oczekuje jakieś zmiany. Przypadkowe spotkanie z dawną, młodzieńczą miłością nadaje nowy wymiar jej życia. Świat nagle nabiera kolorowych barw. Ale czy można kochać jednocześnie dwie osoby? Teresie bardzo trudno podjąć decyzję. A w swym egoizmie nie widzi, jak bardzo krzywdzi bliskich.
Właściwie temat banalny, wielokrotnie pojawiający się w powieściach. Ale jak określili klubowicze, dobrze opisany. Szczególną uwagę zwróciliśmy na ładny styl, liczne metafory, które mimowolnie wywołują u czytelnika refleksje. Ciekawa kompozycja. Teraźniejszość przeplatana jest z przeszłością. Dzięki temu tak wykreowany świat scala się w całość. A zakończenie może zaskoczyć czytelnika i wywołać chwilę zadumy. Inne nie zawsze znaczy lepsze.
MAŁGORZATA DOBOSZ
moderator DKK
BPMiG Słubice