SŁUBICE Piękne dekoracje

klatka1Wystrój godny naśladowania

Od lat mieszkańcy z Kopernika 22 D w Słubicach dekorują na święta swoją klatkę. – To już taka nasza tradycja – mówią dumnie pokazując ozdoby

Klatka naprawdę wygląda imponująco. Ozdoby można już zauważyć tuż po przekroczeniu progu klatki schodowej. Na drzwiach od piwnicy wisi wielka, wycięta z tektury choinka, a na niej przyklejone są wierszyki o lokatorach każdego mieszkania. – Te wierszyki przygotowuje Barbara Buczkowska, ona w taki zabawny sposób potrafi opisać każdego z nas – cieszy się Emilia Sasin. Później ozdoby ciągną się przez każde piętro, aż na samą górę. – W ten sposób przygotowujemy naszą klatkę na każde święta, teraz mamy wystrój bożonarodzeniowy, ale już za trzy miesiące zawisną tu świąteczne jajka – dodaje się pani Emilia. To też świetny sposób na integrację mieszkańców, bo wszystkie ozdoby sąsiedzi wykonują wspólnie.
Pomysł chwali prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, do której należą sąsiedzi z Kopernika 22 D. – To bardzo ciekawy pomysł. Wspólne, świąteczne przystrojenie klatki schodowej i spotkania na pewno integrują mieszkańców i dają poczucie dbałości o swoją własność. Wcześniej, ci właśnie mieszkańcy posadzili kwiaty i krzewy pod swoimi balkonami. Może zachęcą innych członków spółdzielni do tego typu działań – zastanawia się prezes Smoleński (red.).