RZEPIN Zagraliśmy koncertowo

SONY DSCNajlepsi w województwie

W gminie liczącej 10 tys. mieszkańców uzbierano ponad 47 tys. zł, najwięcej w powiecie

Burmistrz Dudzis chwali też sztab. – Przygotowywał się do tego finału od kilku miesięcy. Dzięki temu cały czas działo się coś na scenie, a to powodowało, że wiele osób przychodziło obejrzeć występy, a także brało udział w licytacjach – podkreśla.
Opowiada, że co roku gmina zleca zakładowi jubilerskiemu w Kostrzynie wykonanie jednego bądź dwóch serduszek WOŚP. W tym roku były dwa srebrne i jedno złote, które zostały zlicytowane za 800 zł każde. Na licytację trafiło też złote serduszko podarowane przez fundację Jurka Owsiaka. Sprzedano je za 5 tys. zł!
Sukces ma w Rzepinie wielu ojców. Bo w WOŚP angażuje się tak wiele osób, że nie sposób wszystkich wymienić. Pomaga nadleśnictwo, które w tym roku przekazało na aukcje dzika, wjazd nad jezioro Linie z możliwością połowu ryb i drewno do kominków, akcję wspiera Steinpol, który przekazał, jak zawsze, trzy narożniki i łóżeczko dla dziecka.
Tradycyjnie program na WOŚP przygotowały przedszkolaki, pracowali też uczniowie rzepińskich szkół. Były pokazy hip-hopu w wykonaniu Puls Star Izabeli Janiak, pomponiary, rolkarzy z Kowalowa, grupy zapaśników, czy tancerzy ze szkoły Henryka Lechelta.
Tradycja stało się też światełko do nieba, co roku fundowane przez rzepińskich radnych.
Nie można zapomnieć o samych wolontariuszach, którzy co roku wędrują po mieście, kwestując na rzecz potrzebujących dzieci i seniorów. Jak co roku i tym razem robiło to 30 osób.
Burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis składa serdeczne podziękowania mieszkańcom Rzepina za hojność i aktywny udział w XXIII finale WOŚP.
W trakcie rzepińskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku zebrano ponad 46 tys. zł, co jest szóstym wynikiem w naszym województwie i najlepszym wynikiem w regionie, w przeliczeniu na jednego mieszkańca.
Podziękowania i słowa uznania należą się przede wszystkim wolontariuszom, którzy kwestowali od wczesnych godzin rannych, aż do samego końca imprezy oraz całemu sztabowi organizacyjnemu i wszystkim zaangażowanym w organizację XXIII finału WOŚP w Rzepinie (red.).