RZEPIN Wykorzystamy pomoc z UE

SONY DSCW Starościnie będzie świetlica wiejska

Starościn to jedyne sołectwo w gminie Rzepin, które do tej pory nie miało swojej świetlicy, miejsca w którym mieszkańcy mogliby się spotykać, czy urządzać imprezy integracyjne

Na cele świetlicy zostanie zagospodarowany teren przejęty od Agencji Nieruchomości Rolnych, wykorzystywany wcześniej jako magazyn zbożowy, który na dzień dzisiejszy popada w ruinę.
Gmina Rzepin otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku gospodarczego na świetlice wiejską w Starościnie. Umowa, którą gmina zawarła z urzędem marszałkowskim opiewa na kwotę prawie pół miliona zł, środki te zostały przyznane w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi objętego PROW na lata 2007-2013.
W ramach inwestycji powstanie budynek dwukondygnacyjny z dachem dwuspadowym, pokryty dachówką ceramiczną, położony koło placu zabaw w Starościnie. Parter budynku będzie się składał z sali o powierzchni 134 m², pomieszczeń gospodarczych, socjalnych i zaplecza kuchennego. W przyszłości gmina planuje również adaptację pietra budynku (red.).