POWIAT SULĘCIŃSKI Wśród nocnej ciszy…

barden10Świąteczne spotkanie z mieszkańcami

Kolędą rozpoczął się koncert wigilijny na sulęcińskim rynku

Harcerze z Komendy Hufca ZHP przekazali mieszkańcom miasta symboliczne Betlejemskie Światełko Pokoju. Kolendą „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu proboszcza parafii, przewodniczącego rady, burmistrza miasta i starosty sulęcińskiego, rozpoczęto koncert wigilijny. Wystąpiły w nim sulęcińskie przedszkolaki z przedszkola nr 1 i 2, chór „Biały Orzeł”, zespół „Bene Vestri” prowadzony przez Łukasza Łyczkowskiego, solistki ze Studia Piosenki Waldemara Handzelewicza z Sulęcińskiego Ośrodka Kultury oraz Agnieszka Konopko, Łukasz Łyczkowski i Bartłomiej Skrzypczak.
Już tradycyjnie przygotowanymi potrawami wigilijnymi częstowano licznie przybyłych na wigilię mieszkańców miasta i gminy. Przygotował je Ośrodek Pomocy Społecznej oraz placówki oświatowe. Stowarzyszenie „Mam pomysł” było organizatorem kiermaszu własnych wyrobów świątecznych.
– Po raz pierwszy od bardzo wielu lat spotykamy się na naszym rynku z mieszkańcami miasta w takim gronie, gdzie obok siebie bez urazy i uprzedzeń stoją burmistrz Sulęcina i starosta sulęciński. Pora sporów, nieporozumień i waśni odeszła w zapomnienie. Niech Święta Bożego Narodzenia będą dla wszystkich radością w gronie rodzinnym i znajomych, a nowy rok napawa optymizmem, którego nam teraz potrzeba – mówił burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart.
MACIEK BARDEN