POWIAT SULĘCIŃSKI Współpraca dla mieszkańców

barden1Wspólna wigilia

– Nie będzie powrotu do metod, jakie były stosowane w poprzednich kadencjach. Tylko merytoryczne działania pozwolą nam na osiągnięcie tego, co było zawarte w naszych programach wyborczych – mówił podczas wigilijnego spotkania starosta sulęciński Patryk Lewicki

Na zaproszenie starosty Lewickiego i burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta, w restauracji hotelu Hetman, na wspólnej kolacji wigilijnej spotkała się razem kadra kierownicza urzędu miejskiego i starostwa powiatowego w Sulęcinie.
Z zaproszenia skorzystali także proboszcz Piotr Mazurek, ksiądz ppłk Wiesław Orłowski, pracownicy służb mundurowych, klubu wojskowego, Nadleśnictwa Sulęcin, burmistrzowie i wójtowie z powiatu sulęcińskiego, podlegli urzędowi i starostwu kierownicy i dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, domu kultury, domu dziecka, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, opieki społecznej, zakładu komunalnego, wodociągów, opieki społecznej, szpitala powiatowego, zakładu gospodarki mieszkaniowej oraz członkowie Rady Powiatu.
Było to pierwsze takie spotkanie wigilijne w nowej kadencji urzędującego starosty sulęcińskiego i burmistrza miasta. – Spotykamy się w przeddzień zbliżających się Świat Bożego Narodzenia i wigilii. Pierwszy raz zasiadamy przy wspólnym stole bez waśni, nieporozumień i pretensji. Bez złego patrzenia na siebie, ale w zaufaniu, że jednak można razem podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Wspólnie z nowym burmistrzem Ejchartem i pracownikami obu urzędów będziemy się wspierać dla dobra naszych mieszkańców w powiecie. Znamy swoje obowiązki i razem możemy osiągnąć więcej i takie obraliśmy współdziałanie na następne lata. Nie będzie powrotu do minionych metod, jakie były stosowane w poprzednich kadencjach. Tylko merytoryczne działania, a nie prześciganie się w swoich racjach, pozwolą nam na osiągnięcie tego, co było zawarte w naszych programach wyborczych – powiedział w swoim wystąpieniu starosta Patryk Lewicki. Podczas wigilii wystąpiło trio kameralne, które zaprezentowało kolędy bożonarodzeniowe.
MACIEK BARDEN