POWIAT SULĘCIŃSKI Wieczorne spotkanie z Mickiewiczem

barden4Twórczość patrona

Od wielu lat, w przeddzień imienin Adama Mickiewicza, kolejne pokolenia szkoły prezentują jego twórczość i wiem, że takie spotkania poetyckie będą kontynuowane w następnych latach – mówił podczas biesiady poetyckiej dyrektor szkoły Jarosław Ugrynowicz

W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza odbył się 18 grudnia 2014 roku wieczór poświęcony twórczości patrona szkoły.

Uczniowie przygotowali utwory poety, które zostały przedstawione w „Biesiadzie poetyckiej”. Tłem do poezji Mickiewicza była muzyka i świąteczny wystrój auli, jak również stroje uczniów.

Uroczystość otworzył dyrektor szkoły Jarosław Ugrynowicz. – Mamy w szkole wielu zdolnych uczniów, którzy potrafią oddać wzniosłość twórczości wieszcza. Patriotyzm płynący z poezji patrona naszej szkoły, jak również znajomość jego twórczości, która należy do klasyki, jest odzwierciedleniem epoki, w której żył poeta. Od wielu lat, w przeddzień imienin Adama Mickiewicza kolejne pokolenia szkoły prezentują jego twórczość i wiem, że takie spotkania poetyckie będą kontynuowane w następnych latach – powiedział dyrektor Jarosław Ugrynowicz.

MACIEK BARDEN