POWIAT SULĘCIŃSKI Spotkanie noworoczne w gimnazjum

barden2Nie tylko oświatowa współpraca

To pierwsze takie wydarzenie w historii gimnazjum. Obok grona pedagogicznego zasiedli razem burmistrz Sulęcina i starosta sulęciński. To wynik dobrze zapowiadającej się współpracy dyrekcji szkoły z nowym władzami miasta i powiatu

Z inicjatywy dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II Izabeli Hutyry odbyło się noworoczne spotkanie grona pedagogicznego szkoły i pracowników obsługi. W spotkaniu uczestniczyli zastępcy dyrektora: Tadeusz Domaszewicz i Wiesław Wójcik. Na zaproszenie odpowiedzieli również: proboszcz Piotr Mazurek, starosta Patryk Lewicki oraz burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart.
Do spotkania w takim gronie doszło po raz pierwszy w historii gimnazjum. – Trudo jest mi dzisiaj cokolwiek powiedzieć, kiedy widzę wśród grona pedagogicznego swoich niedawnych nauczycieli. Zaledwie kilkanaście lat temu byłem uczniem tej szkoły, a dzisiaj staję przed Wami jako starosta sulęciński. Najmłodszy starosta w dotychczasowej historii Polski. Czuję się jak wywołany do tablicy, więc nie wypada mi milczeć, aby nie otrzymać złej oceny. Uważam, że takie spotkanie jest dla nas bardzo ważne, abyśmy mogli się wreszcie poczuć, jak jedna wielka rodzina, która powinna się wspierać w wielu inicjatywach i przedsięwzięciach, jakie nas czekają w tym i w najbliższych latach. Zadeklarowałem burmistrzowi Ejchartowi, odpowiedzialnemu za szkolnictwo w mieście i gminie, swoją pomoc we wszystkim, co leży w mojej kompetencji i możliwościach. Z okazji nowego roku, życzę wszystkim wiele wytrwałości w zawodzie, który nie jest łatwym i kochanym, ale odpowiedzialnym – powiedział podczas swojego krótkiego wystąpienia starosta Lewicki.
MACIEK BARDEN