KRZESZYCE Gmina przywitała nowy rok

k1W nowy rok z niespodzianką

Mieszkańcy gminy Krzeszyce w sylwestrową noc licznie zgromadzili się na placu „Pod Dębem”, żeby wspólnie przywitać 2015 rok

Już od godziny 22.00, przy dźwiękach muzyki, mieszkańcy gminy Krzeszyce mogli wspólnie szykować się do przywitania Nowego Roku. Z każdą chwilą przybywało tańczących oraz tych, którzy przyszli złożyć bliskim życzenia noworoczne.

Na placu pojawił się także św. Mikołaj, który ze względu na brak śniegu przybył do Krzeszyc pięknym, nowym, czerwonym traktorem. Przywiózł ze sobą wór pełen słodkich prezentów, które wraz z życzeniami noworocznymi wręczył przybyłym na spotkanie mieszkańcom gminy. Tuż przed godziną 24.00 Mikołaj złożył wszystkim życzenia i przekazał „czerwony prezent”. Szybko okazało się (dla wielu było to zaskoczenie), że Mikołajem był wójt Stanisław Peczkajtis.

Później rozpoczęło się wspólne odliczanie ostatnich sekund starego roku, a równo o północy strzeliły szampany. Życzeniom nie było końca, a przekazali je również przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Dominiczak i prezes OSP Krzeszyce Ryszard Panasowski. Zabawa przy muzyce trwała jeszcze kilka godzin.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Andrzeja Żmijaka, właściciela firmy ViperGroup – technika estradowa, który nieodpłatnie udostępnił scenę. Ukłony dla Dawida Hendzla, który poprowadził oprawę muzyczną imprezy oraz dla jednostki OSP Krzeszyce, która zadbała o bezpieczeństwo uczestników.

Dziękujemy również wszystkim indywidualnym osobom, które swoją pracą wspierały organizację spotkania.

Powitanie Nowego Roku przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszycach (red.).