GÓRZYCA Gmina zagrała z WOŚP

SONY DSCRazem możemy bardziej pomagać

W tym wyjątkowym dniu, w którym wszyscy stają się jedną wielką rodziną, mieszkańcy gminy uczestniczą w wydarzeniach organizowanych w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Mimo niesprzyjającej aury WOŚP kwestowała na ulicach wszystkich miejscowości gminy Górzyca.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. W Gminnym Ośrodku Kultury rozbrzmiewała orkiestra gorących serc. Swój kunszt wokalny i sceniczny zaprezentowali: solista Filip Saputa, Górzycka Kapela Ludowa w towarzystwie zespołu pieśni i tańca z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pamięcinie, klub sportowy „Szkoła tańca Quest” z Kostrzyna, przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Gminnym Ośrodku Kultury, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Górzycy, zespół „Młodzi Duchem”, zespół wokalny RYTMOS oraz zespoły taneczne „Mała frajda” i „Frajda” ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Dla orkiestry zatańczyły również dwie pary taneczne z zespołu BOHEMA ze Słubic. Zaprezentowane przez nie tańce okazały się prawdziwą ucztą dla zmysłów, dostarczając niesamowitych wrażeń.

Działał punkt gastronomiczny, gdzie można było napić się aromatycznej kawki, zjeść lukrowane ciasteczko, pyszne ciasto, słodką watę cukrową, popcorn, degustować przysmaki polskiej kuchni: pierożki, krokiety i bigos. Można było także kupić „serduszko szczęścia” i wziąć udział w licytacji gadżetów podarowanych nie tylko przez Jurka Owsiaka.

Wśród orkiestrowych gadżetów znalazły się m.in. koszulki, torby, kalendarze WOŚP, voucher na jednogodzinny rejs statkiem po Odrze, ufundowany przez stowarzyszenie „Odra dla turystów”, kołdry ufundowane przez prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Górzycy Ireneusza Grzesiaka oraz Gminny Ośrodek Kultury,  talony na odzież o wartości 100 zł czy zegarek damski firmy AVON ufundowane przez Dariusza Kamińskiego, obraz ufundowany przez Roberta Wojtczaka, nagroda za wykonanego „Smacznego Anioła” w tegorocznej edycji Festiwalu Aniołów przeznaczona na licytację przez Janinę Dziemidowicz czy kalendarz ścienny z autografami zawodników Korony Kielce – wśród autografów ten jeden najcenniejszy od mieszkańca Górzycy Kamila Sylwestrzaka.

Do działań orkiestrowych włączył się także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDYK z Górzycy, przy stoisku którego można było dokonać pomiaru ciśnienia lub zbadać poziom cukru we krwi.

Zgodnie z orkiestrową tradycją na zakończenie odbył się pokaz fajerwerków, czyli „światełko do nieba”. Warto podkreślić, że do działań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyła się Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Pamięcinie ze Szkołą Filialną w Żabicach, udowadniając tym samym, że razem możemy więcej! Dzięki nim oraz naszym darczyńcom i wolontariuszom udało się pobić zeszłoroczny wynik zbiórki i przekazać na konto fundacji kwotę około 13.000 zł.

Dziękuję z całego serca za otrzymane wsparcie i udział w 23. finale WOŚP.

ANITA PODGÓRSKA

szef sztabu