SULĘCIN Uroczyste otwarcie Biblioteki Publicznej

biboWszystko dla czytelników

2 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanej Biblioteki Publicznej w Sulęcinie

Uroczystość nie mogłaby się odbyć bez dobrych duchów biblioteki, czyli pań bibliotekarek. Sporo entuzjazmu i dziecięcej ciekawości przyniosły do biblioteki dzieci z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika, które pod opieką nauczycielek, jako pierwsze oceniły nowy oddział biblioteczny dla najmłodszych.
W ramach przeprowadzonej rozbudowy i remontu, biblioteka mieszcząca się w budynku Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, oprócz nowego, niezwykle przyjaznego dla czytelników wyglądu, zyskała także znacznie na funkcjonalności. Wśród nowego wyposażenia znalazły się oczywiście książki i regały, ale także wygodne fotele i sprzęt komputerowy. Znacznym udogodnieniem dla młodszych czytelników i ich rodziców jest połączenie działu z literaturą dla dzieci z działem dla dorosłych. Specjalnie dla dzieci zakupiono dostosowane do ich potrzeb meble, a także przygotowano kącik malucha, w którym, w towarzystwie Muminków i Włóczykija, będą mogły bawić się i rysować.
Biblioteka rozszerzyła również swoją ofertę o dodatkowe zajęcia, wśród których znalazły się m.in.: rodzinne czytanie, robótki ręczne dla dorosłych, zajęcia komputerowe dla dorosłych, zajęcia rytmiczno-umuzykalniające dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dyskusyjny klub książki.
W uroczystości udział wzięli m.in.: starosta sulęciński Patryk Lewicki, wicestarosta Michał Deptuch, zastępca burmistrza Sulęcina Zbigniew Gruca, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp. Edward Jaworski, dyrektor SOK Bartłomiej Skrzypczak, kierownik Biblioteki Publicznej w Sulęcinie Aurelia Migdalska oraz Ryszard Wielebski, reprezentujący wykonawcę remontu – Przedsiębiorstwo Inwestycji Budowlanych Ryszard Wielebski (red.).