RZEPIN II Dzień Osób Niepełnosprawnych

???????????????????????????????To już rzepińska tradycja

3 grudnia w Miejskim Domu Kultury odbył się II Rzepiński Dzień Osób Niepełnosprawnych, zorganizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

To już po raz drugi niepełnosprawni mogli świętować wspólnie ze swoimi przyjaciółmi. W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób z Sulęcina, Żabic, Ośna, Słubic, Górzycy i Rzepina.
Życzenia z okazji święta osobom niepełnosprawnym przekazał nawet Jurek Owsiak.
Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprezentowali programy artystyczne. Niespodzianką był występ tercetu wokalnego reprezentującego Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Słoneczko”. Wesoło bawiły się też przedszkolaki z rzepińskich przedszkoli.
Był też kiermasz ozdób, prac, gadżetów wykonanych przez niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żabicach, Sulęcina, a także z rzepińskiego stowarzyszenia ,,Słoneczko”.
Nad całością czuwał zastęp harcerzy z Hufca Słubice.
Tradycją stało się już wyróżnienie osób, które w sposób szczególny działają na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym roku statuetki otrzymali: burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie Tomasz Sidorkiewicz, a także Mariusz Szpakowski, Jakub Rózga, Agata Staniszewska i Wiesław Kołosza.
Spotkanie zakończyła projekcja filmu pod tytułem „Na Biegun”.
Organizatorem II Rzepińskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych jest Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,SŁONECZKO” w Rzepinie (red.).