CYBINKA Sala doświadczania świata

cyb1Radość dla wychowanków

Otaczający nas świat jest mieszaniną światła, zapachów i wielu rzeczy, które można poznawać za pomocą zmysłów: dotyku, wzroku, słuchu

W Środowiskowym Domu Samopomocy „Pod Słońcem” w Bieganowie powstało specjalnie wyodrębnione i wyposażone pomieszczenie, które ma stymulować zmysły podopiecznych.

Salę doświadczania świata przygotowano do treningów terapeutycznych, które odpowiednio dobrane, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby każdej osoby, poprzez właściwą atmosferę, jaką daje światło i tło dźwiękowe, mają pobudzać rozwój polisensoryczny uczestników Domu.

Poznawanie poprzez zmysły dostarcza do układu nerwowego informacje, które wprowadzają w stan relaksacji, odprężenia i wyciszenia, mają pozytywny wpływ na pamięć, koncentrację, naukę oraz na chęć podejmowania działań i aktywności. Osoby niepełnosprawne mają dzięki temu szansę, we własnym tempie, przyjmować bodźce i wyciszać się emocjonalnie, pobudzać aktywność psychoruchową, spostrzegawczość, wywoływać radość oraz zadowolenie oraz wzbudzać procesy poznawcze.

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY

„POD SŁOŃCEM” w Bieganowie